Etihad Airways a České aerolinie podepsaly významnou dohodu o strategické spolupráci

24.06.2011

Národní dopravci České republiky a Spojených arabských emirátů – České aerolinie a Etihad Airways se dohodly na codesharové spolupráci v oblasti operování dálkových linek z Prahy přes Abú Dhabi a dále do sítě Etihad Airways. Spojení zahrnuje klíčové destinace na Středním Východě, například Abú Dhabi, Maskat, Bahrajn nebo Kuvajt. Destinace na indickém subkontinentu a v Asii jako Colombo na Srí Lance, Bangkok, Singapur, Jakarta a Manila a dále australská města Sydney, Melbourne a Brisbane se tak pro cestující z České republiky stanou výrazně dostupnějšími. Dohoda zároveň umožní klientům Etihad Airways rezervovat lety přímo do Prahy nebo přes Prahu na další linky operované Českými aeroliniemi.

„České aerolinie jsou důležitým hráčem na evropském trhu, ale uspět na globálním trhu s leteckou přepravou je bez silného partnera obtížné. Jsme nesmírně spokojeni, že jsme ve společnosti Etihad Airways našli skutečně silného a renomovaného partnera. Pevně věřím, že tato spolupráce bude velkým přínosem pro všechny cestující, kteří letí z Prahy dále do světa a naopak. Zatím je to první krok k budoucí hlubší a intenzivnější spolupráci,“ doplňuje Philippe Moreels, viceprezident pro ekonomiku Českých aerolinií.

“Strategická spolupráce Etihad Airways, jednoho z nejoceňovanějších leteckých dopravců na světě, a Českých aerolinií se nezaměřuje čistě jen na codesharovou spolupráci, což ukazuje rostoucí zájem Etihad Airways o region střední a východní Evropy. Již dlouho jsme usilovali o to zařadit překrásné město Praha do naší nabídky. Jsme si jistí, že nová spojení a celkový zážitek z cestování na těchto linkách, které Etihad nabízí společně s Českými aeroliniemi, bude atraktivní nejen pro obchodní cestující, ale i pro ty, kteří cestují v rámci svého volného času,” uvádí Peter Baumgartner, obchodní ředitel Etihad Airways.

První let do Abú Dhabi, hlavního města Spojených arabských emirátů, plánují České aerolinie vypravit ve středu 21. září 2011. Společnost bude do Abú Dhabi zpočátku operovat celkem čtyři týdenní frekvence, s odlety z Prahy každé pondělí, středu, čtvrtek a neděli letadly Airbus A319. Díky strategickému partnerství a spolupráci na bázi vzájemného sdílení kódů pak cestující Českých aerolinií mohou pokračovat na palubách Etihad Airways s jedinou OK letenkou do 70 destinací po celém světě.

Klienti Etihad Airways zase naopak na linkách Českých aerolinií poletí do Prahy nebo přes ruzyňské letiště do destinací střední a východní Evropy. Příletové a odletové časy Českých aerolinií do/z Abú Dhabi jsou nastaveny tak, aby cestující z Prahy mohli pokračovat maximálně do tří hodin do své cílové destinace, resp. pasažéři Etihad Airways do Prahy a dále do Evropy.

„Rozhodnutí Etihad Airways, jednoho z nejoceňovanějších leteckých dopravců na světě, uzavřít s Českými aeroliniemi nové partnerství umožňuje rozvoj oboustranně výhodného dopravního spojení mezi Prahou a Abú Dhabi, a dále do destinací na Středním Východě, indickém subkontinentu, v Asii a Austrálii,“ doplňuje Peter Baumgartner.

„Díky výtečnému sladění odletových a příletových časů v Abú Dhabi, bez zbytečného čekání a v pohodlné denní doby, nebyly doposud destinace na Středním a Dálném Východě resp. v Austrálii tak dostupné z Prahy jako teď. A naopak, spolupráce s Etihad Airways přiblížila Prahu jako turistické centrum desítkám milionů cestujících v Asii a Austrálii, “ uzavírá Miroslav Dvořák, prezident Českých aerolinií.

Prodej letenek zahájí obě společnosti 24. června 2011 prostřednictvím internetových stránek www.czechairlines.com, Kontaktního centra Českých aerolinií na telefonních číslech 800 310 310 (z České republiky) a +420 239 007 007 (ze zahraničí) nebo místních prodejních center Etihad Airways. Obě společnosti budou prodávat codesharové letenky od poloviny srpna 2011. Partnerství Českých aerolinií a Etihad Airways umožní cestujícím obou společností celou cestu najednou zarezervovat pouze na jedinou letenku s přestupem v Abú Dhabi.
 

Zdroj: Tiskové zprávy

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka