Lenovo na křídlech

03.08.2011

První český pilot světové série Red Bull Air Race, člen reprezentace České republiky v letecké akrobacii a vojenský pilot Martin Šonka využívá při svých cestách po Čechách i po zahraničí notebook Lenovo ThinkPad Edge E420s. Vzhledem k Martinovu povolání je pro něj klíčová maximální spolehlivost veškeré techniky, což platí i pro notebook. ThinkPad Edge E420s navíc kromě práce poslouží i pro příjemné odreagování.

Létání vyžaduje zejména důkladnou přípravu, a to nejen co se týče kontroly stroje, na kterém Martin létá, ale i při plánování trati letu, letového plánu nebo rozvržení sekvencí akrobatických prvků pro letecké přehlídky i soutěžní lety. Právě při této činnosti pomáhá Martinovi notebook ThinkPad Edge, na kterém má nainstalované aplikace pro předletovou přípravu. Její součástí je samozřejmě i monitoring aktuálního stavu počasí. Po jednotlivých akrobatických sestavách pak probíhá analýza HD videozáznamů ze země i z letounu, přičemž některé záznamy spolu s fotografiemi poté Martin umísťuje na svůj blog.

Při akrobatickém létání záleží na schopnostech pilota, který musí plně důvěřovat svému letadlu. Proto je velmi důležité správně diagnostikovat stav stroje, což zahrnuje například sledování teploty všech válců, teploty plynů ve válci i výfukové soustavě nebo tlaku ve válcích. Výkonný notebook Martinovi pomáhá s vyhodnocováním množství dat získaných během kontroly na zemi i v průběhu letu. Mimo jiné se i zjišťuje, jestli nebyly překročeny motorové limity, nebo zda je možné provést optimalizaci konstrukce kabiny letadla.

„Notebook Lenovo ThinkPad Edge mi pomáhá při přípravě na leteckých dnech s akrobatickou skupinou Flying Bulls i při jiných akcích. Jeho provedení, výkon i funkce mi umožňují naplno a bez jakýchkoli problémů být kdekoli neustále v obraze. Rychle a jednoduše zjistím, jaké jsou meteorologické podmínky, naplánuji si trať a zkontroluji stav letadla, což je pro pilota nutnost,“ říká Martin Šonka.

Martin je od roku 2005 členem reprezentace České republiky v letecké akrobacii v kategorii Unlimited, kde v letošním roce létá s letadlem Extra 300 SR. Tato disciplína je pro návštěvníky leteckých dnů jednou z nejatraktivnějších, patří ale také k velmi náročným. Martin však i v letošním roce potvrdil pozici české jedničky.

Lenovo ThinkPad Edge E420s je součástí prémiové řady Edge plus, která se může pochlubit propracovaným designem, špičkovými technologiemi a dalšími funkcemi rozšiřující možnosti jeho využití. Ohromující displej, přepracovaný vzhled víka displeje s příjemným měkčeným povrchem, tenké odolné tělo a kovové prvky odlišují tento notebook od řady jiných.


Zdroj: Tiskové zprávy

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Vyborne!

Odpovědět

Datum : 03.08.2011 14:08, Vložil : Kratas

Tak to je dobra zprava, konecne jsem se dozvedel, co MS pouziva za nb.... Jeste by nas zajimalo, cim si cisti zuby, jakou ma znacku auta a s jakou cestovkou jezdi na dovolenou... Jo a banku, nezapomente taky banku.... Sakra chlapi, mate tohle zapotrebi?

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka