Abú Dhabi a Dubaj – dvě destinace na jednu letenku Českých aerolinií

29.08.2011

Novou destinací, o kterou se dnes rozšiřuje letový řád Českých aerolinií, je Dubaj. Na jedinou OK letenku je tak možné navštívit dvě města v Spojených arabských emirátech: hlavní město Abú Dhabi a díky nově zavedené službě také Dubaj. Doplňuje tak první desítku atraktivních dálkových destinací v Asii, Africe, Austrálii a Středním východě, které jsou od poloviny srpna oficiální součástí letového řádu Českých aerolinií. Po Bangkoku, Kolombu, Kapském městě, Johannesburgu, Pekingu, Melbourne, Sydney, Kuvajtu, Maskatu, Bahrajnu a nově Dubaji budou postupně přibývat další destinace, které budou České aerolinie operovat společně s Etihad Airways, národním dopravcem Spojených arabských emirátů na základě strategického partnerství.

Cestující, kteří si zakoupí OK letenku Českých aerolinií do Dubaje, odveze z letiště v Abú Dhabi luxusní klimatizovaný autobus Etihad Airways do centra sousedního emirátu. Vzhledem k ideální poloze letiště v Abú Dhabi na okraji města zabere cesta do Dubaje pouhých 50 minut. Časté cíle návštěvníků, tzv. nová Dubaj, včetně umělých Palmových ostrovů, nákupních a zábavních center a golfových areálů leží v části města, která se rozšiřuje směrem k Abú Dhabi, je tedy pohodlně dostupná bezplatnou dopravou Etihad Airways z letiště v Abú Dhabi. Konečné ceny letenek Českých aerolinií do Abú Dhabi a Dubaje jsou stejné, začínají již na 8 990 Kč včetně všech poplatků. První let do Abú Dhabi České aerolinie vypraví ve středu 21. září 2011.

Konečné ceny zpátečních letenek nových dálkových spojů Českých aerolinií do Austrálie začínají na 26 959 Kč včetně všech poplatků. Do Pekingu se cestující z Prahy dostanou na palubách Českých aerolinií a Etihad Airways pohodlně a rychle již od 19 754 Kč, do Bangkoku od 15 917 Kč, do Kolomba na Srí Lance od 14 750 Kč, do Jihoafrické republiky od 18 335 Kč a do destinací na Středním východě již od 13 238 Kč.

„Jsem rád, že se nám za necelé dva měsíce od podpisu smlouvy s Etihad Airways podařilo připravit všechny potřebné technické náležitosti a splnit to, co společnost na konci června avizovala: v polovině srpna naplno spustit prodej nových dálkových letů. V letovém řádu Českých aerolinií se tak historicky poprvé objevily takové destinace jako Sydney anebo Johannesburg. Další města budou do letového řádu postupně přidávána až na cílový stav zhruba 30 dálkových destinací operovaných ve spolupráci s Etihad Airways, s dalšími pak počítáme v zimním letovém řádu,“ dodává Jiří Marek, viceprezident pro obchod a marketing Českých aerolinií. Současně s Českými aeroliniemi začala s prodejem letenek ze své sítě do Prahy také partnerská společnost Etihad Airways.

Letenky do nových dálkových destinací je možné pořizovat ve všech prodejních kanálech Českých aerolinií, tj. prostřednictvím internetových stránek společnosti na www.csa.cz nebo www.czechairlines.com, na Kontaktním centru Českých aerolinií, v síti ČSA OK Pointů, u všech smluvních i nesmluvních IATA prodejců a v prodejních kancelářích společnosti. Aktuální letový řád Českých aerolinií včetně nových dálkových destinací je možné si stáhnout v pdf formátu na internetových stránkách společnosti v sekci Informace pro cestující nebo přímo na tomto odkazu: http://www.csa.cz/cs/portal/passengers/flight_schedule/flight_schedule_s2011.pdf.


Zdroj: tiskové zprávy

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka