Emirates létá každý den do Narity

30.08.2011

Emirates, jedna z nejrychleji rostoucích mezinárodních leteckých společností, oznámila zavedení dvou dalších letů týdně do japonské Narity. Od 1. listopadu bude v provozu každodenní nonstop let mezi Dubají a Naritou. 

Emirates létá do Narity již od zavedení této linky 28. března 2010 a bude na lince pokračovat se strojem Boeing 777-300ER, zde je vítán tradičním způsobem salvou z vodních děl při příležitosti inauguračního letu do Narity.

Narita se stala součástí sítě Emirates již 28. března 2010, po zavedení dvou dalších letů bude na lince pokračovat se strojem Boeing 777-300ER, který má 8 soukromých kajut v první třídě, 42 sedadel v business třídě a 304 sedadel v ekonomické třídě, což je celkem 354 sedadel; a zároveň nákladní prostor o velikosti 23 tun.
 
Linka EK 318 bude odlétat z Dubaje ve 2:50 a na mezinárodní letiště v Naritě dorazí ve stejný den v 17:35. Zpáteční let EK 319 odlétá z Narity ve 22:00, což pro cestující představuje příjemný čas odletu na konci pracovního dne, přílet do Dubaje má následující den ve 3:50. Linka plynule navazuje na lety z Dubaje do stále většího počtu destinací v rámci sítě Emirates, především pak na Středním východě, v Africe a Jižní Americe.     

„Japonsko je pro Emirates důležitým trhem a to, že může zvýšit frekvenci letů na každodenní provoz, je skvělým dokladem partnerství, které existuje od dob, kdy byly zahájeny lety do japonské Osaky před devíti lety,“ řekl Richard Jewsbury, Senior Vice President, Commercial Operations Emirates pro Dálný východ a Oceánii. „Poptávka po těchto letech zůstává od loňského zahájení i nadále silná, což se odrazilo v nedávném ocenění Emirates v žebříčku spokojenosti zahraničních leteckých společností. Jsem si jist, že naši cestující ocení možnost létat denně jak do Narity, tak i do Osaky.„

Emirates létá do Narity již od zavedení této linky 28. března 2010 a bude na lince pokračovat se strojem Boeing 777-300ER, zde je vítán tradičním způsobem salvou z vodních děl při příležitosti inauguračního letu do Narity.

Jewsbury pokračuje: „I po velkém zemětřesení ve východním Japonsku pokračoval provoz Emirates z a do Narity bez přerušení a byly zachovány veškeré služby pro ty cestující, kteří potřebovali cestovat i během této složité doby. Emirates se snaží v tomto období zotavování Japonsku pomáhat. Oceňujeme, že japonské úřady uznaly tento závazek a umožnily nám provozovat denní linku.“

Od roku 2002 přepravily Emirates na svých letech do Japonska více než 1,3 milionu cestujících a 60 000 tun nákladu. Dubaj je důležitým centrem pro další vývoz zboží vyrobeného v Japonsku na Střední východ, do Afriky a střední Asie. Kapacita nákladního prostoru o objemu 23 tun bude podporovat japonský vývoz mechanických součástek, elektroniky a automobilových dílů do SAE a jeho dovoz zemního plynu a ropných produktů.  

Pro to, aby se cestující cítili na cestách jako doma, zaměstnává Emirates více než 200 japonských palubních průvodčí a nabízí na palubě japonské lahůdky, jako je suši; stejně tak se promítají japonské filmy v rámci palubního zábavního systému Emirates.  

Dlouhodobé partnerství mezi Emirates a Japan Airlines pokračuje a zahrnuje spolupráci codesharových dohod i na dalších dvou letech Dubaj – Tokio – Dubaj, kromě již existujících letů do Narity a Osaky. Lety budou označeny stejným kódem Emirates „EK“, stejně jako kódem Japan Airlines „JL“.     

Emirates rozšířily své iniciativy v rámci globálního sponzorování sportu a loni do nich zahrnuly podporu golfového turnaje Japan Open Golf Championships. Letecká společnost bude také v roce 2011 znovu sponzorovat tři golfové turnaje v rámci Open Golf Championship (Muži, Ženy a Senioři).


Zdroj: Tiskové zprávy

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka