Fokker vstane z mrtvých – nová verze Fokker 100 bude hotová do 2 let

04.09.2011

Během následujících dvou let by měl být dokončen první prototyp nového Fokkeru 100. Mělo by jít o vysoce modernizovanou verzi současného modelu. Informaci ve středu sdělil Maarten van Eeghen ze společnosti Next Generation Aircrafts (bývalý Rekkof) při příležitosti oslav 100. výročí prvního vyrobeného letadla Fokker.

Společnost Rekkof koupila práva na výrobu těchto letounů v roce 1996, když původní výrobce zkrachoval. V nedávné době dostal Rekkof od Holandské vlády (Dutch ministry of Economics) dotaci 20 milionů euro, aby mohl plány na vývoj nové verze Fokkeru 100 zrealizovat.

V současné době by měl být hotov celý design nového letadla. Nová verze by měla pojmout až 120 pasažérů a mělo by se jednat o letadlo s nejefektivnější spotřebou paliva ve své třídě.

Tisková zpráva zatím nesdělila žádné další detaily. Uvidíme, zda se společnosti podaří vydobít své místo na trhu. V konkurenci slušně rozjetých konkurentů, jako je Embraer nebo Bombardier, to nebude mít lehké.

Zdroj: AviationNews.eu, Překlad: Jakub Velička

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka