Emirates zahájí pravidelnou linku do Dublinu

09.09.2011

Společnost Emirates oznámila, že od ledna 2012 zahájí pravidelnou denní linku do Dublinu, která pro ni bude prvním spojením do Irské republiky.

Emirates začne pravidelně létat do irského hlavního města Dublinu od 9. ledna příštího roku.

Od 9. ledna příštího roku bude pravidelná linka odlétat z Dubaje v 7:00 hodin a přiletí do irského hlavního města v 11:30. Zpáteční let opustí Dublin v 12:55 a přiletí do Dubaje následující den v 0:25. Na lince mezi Dubají a Dublinem bude nasazen Airbus A330-200, který nabízí první, business a ekonomickou třídu.

„Linka do Dublinu bude naší devětadvacátou v Evropě a zákazníci Emirates v Irsku, kteří v současné době cestují přes některé z letišť ve Velké Británii, budou moci letět bez mezipřistání do našeho špičkového centra v Dubaji a pohodlně se připojit k naší stále se rozšiřující síti spojů,“ řekla Jeho Výsost šejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, předseda představenstva a generální ředitel Emirates Airline a Emirates Group. „Vidíme v Irsku velký potenciál díky jeho průmyslu, technologiím, cestovnímu ruchu a velkému počtu irských státních příslušníků žijících v zahraničí.“
 
Irsko má kolem 4,5 milionu obyvatel, ale podle odhadů žije více než patnáctinásobek v zahraničí, včetně např. 80 000 irských státních příslušníků v Austrálii a asi 5 000 ve Spojených arabských emirátech. Mezi další klíčové trhy se řadí Thajsko, Malajsie, Singapur, Indie, Jižní Afrika, Hong Kong a Nový Zéland.
 
Irská republika je oblíbenou turistickou destinací a loni přilákala 6,7 milionu návštěvníků svou bohatou historií, velkolepou krajinou, tradiční irskou hudbou, tisíci mil malebného pobřeží a proslulým čerstvým vzduchem.

Emirates zajistí pravidelnou linku do irského hlavního města Dublinu od 9. ledna 2012.

„Jsme potěšeni, že můžeme přivítat Emirates Airline v Dublinu,“ uvedl generální ředitel Dublin Airport Authority (DAA), Declan Collier. „Výrazná zlepšení, kterých jsme na našich zařízeních v posledních letech dosáhli, včetně otevření nového terminálu pro cestující, byly hlavním faktorem, jež nám pomohl získat tuto novou obchodní příležitost, a těšíme se na úspěšnou spolupráci s naším nejnovějším zákazníkem.“

Emirates SkyCargo je již v Irsku aktivní, zejména při přepravě zboží přes Manchester, a se 14 tunovou kapacitou, která bude k dispozici na každém letu s cestujícími, aktivita na trhu ještě zesílí. Léčiva, která tvoří téměř čtvrtinu irského vývozu, by měla spolu s elektronikou patřit mezi hlavní převážené komodity.

S flotilou 157 letadel a jako dopravce největšího letadla na světě, Airbusu A380, létá Emirates v současné době do 114 destinací v 67 zemích.
 
V letošním roce byly spuštěny linky do Basry, Ženevy a Kodaně. Lety do Petrohradu budou nasazeny od 1. listopadu a budou následovány Bagdádem 13. listopadu. Rio a Buenos Aires se stanou novými spojeními do jižní Ameriky od 3. ledna 2012.


Zdroj: tiskové zprávy

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka