Emirates rozšiřuje svou síť v Pákistánu dalšími linkami do Islámábádu, Lahore a Péšávaru

14.10.2011

Emirates odhalila své plány expanze v Pákistánu představením dalších linek do Islámábádu, Lahore a Péšávaru.

Na obě mezinárodní letiště Allama Iqbal v Lahore a Benzir Bhutto v Islámábádu budou létat přímé linky sedmkrát týdně od 31. října 2011 respektive 2. listopadu 2011, na mezinárodní letiště v Péšávaru budou létat přímé linky třikrát týdně od 5. listopadu 2011.

A330-200 - na 45 pákistánských linkách týdně budou létat letadla typu Airbus A330-200 a Boeing 777

"Další lety do Pákistánu zdůrazňují dlouhodobý závazek Emirates vůči této zemi. Od zahájení provozu naším inauguračním letem do Karáčí má Pákistán pro Emirates zvláštní význam, "řekl Majid Al Mualla, senior viceprezident obchodních operací Emirates pro západní Asii a Indický oceán.

"Lety ze čtyř letišť nabídnou pákistánským cestujícím a obchodníkům/exportérům větší propojenost s SAE a následně se zbytkem světa prostřednictvím naší globální sítě“.
                                                                                                                                          
"Tyto další lety do severní oblasti země byly umožněny díky podpoře a úsilí vlády Pákistánu, což odráží důvěru, kterou místní úřady mají v leteckou společnost. Zavedení dalších linek vytvoří větší společensko-ekonomické příležitosti pro Pákistán a Dubaj, jelikož větší pohyb cestujících pomůže rozvíjet další obchody," pokračoval Al Mualla.

Mešita Badshahi – pohled na vstupní bránu krásné mešity Badshahi v Lahore, jedné z největších turistických atrakcí města

"Měnící se struktura trhu, zlepšení dostupnosti, zvýšení objemu vzájemných plateb a zvyšující se spotřebitelské výdaje v důsledku rozšiřující se populace přetvářejí letecký sektor v Pákistánu a Emirates chce nadále posilovat svoji přítomnost v zemi.“

Obchodní výměna, nezahrnující ropu, mezi Pákistánem a Dubají překročila v roce 2010 hodnotu 2,5 miliardy USD a byla svědkem prudkého nárůstu v posledních letech, který byl doprovázen vyšší poptávkou po pákistánských produktech, jako je textil, potraviny, rýže, cement, atd. Nové linky Emirates zajistí pákistánským vývozcům vyšší exportní kapacitu do Spojených arabských emirátů a posílí exportní potenciál země prostřednictvím globálního propojení letecké společnosti.

Na linkách budou létat letadla typu Boeing 777 a Airbus A330-200, která nabízejí nejvyšší úroveň pohodlí pro cestující, luxusní sedadla typu lie-flat v business třídě a velkoryse dimenzovaná sedadla v ekonomické třídě. Cestující ve všech třídách si mohou užívat tolik oblíbený palubní zábavní systém ICE. Dále se pákistánští cestující mohou těšit na lahůdky ve všech třídách a na bezproblémové přestupy v terminálu 3 dubajského letiště do celosvětové sítě více než 110 destinací Emirates.

ICE – cestující mají v rámci palubního zábavního systému ICE na všech letech Emirates k dispozici stovky kanálů (informace, komunikace, zábava)
 
Spuštění nových linek umožní Emirates létat 45krát týdně do pákistánských měst včetně Karáčí, Islámábádu, Lahore a Péšávaru.

 
Zdroj: tiskové zprávy

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka