První Boeing 747-8 Freighter v Cargoluxu

17.10.2011

Cargolux převzal od Boeingu svůj první Boeing 747-8 Freighter a to po 8 letech, kdy Boeing přijal objednávku na celkem 10 těchto Boeingů. V roce 2007 následovala objednávka na další 3 747-8, neboli královny nebes pro 21. století. Nemůžeme se divit, že ředitel Boeingu takto nazývá nového hrbáče, může být na "svůj" výtvor patřičně hrdý, jelikož zkušenému týmu se podařilo zinnovovat a zmodernizovat starší, ale doposud létající 747 do takového stavu, že nyní může stát opravdu po boku nejmodernějšího letounu, Airbusu 380.

Nová 747 dostala vylepšení co se týče spalování paliva, snížili se tedy emise a provozní náklady. Může pojmout o 16% více nákladu, což znamená o 7 palet nákladu více. Přičemž maximální konstrukční zatížení je 147,6 tun. Odklápěcí nos zajišťuje naložení vysokých palet a to až do výšky 3 metrů. Nové motory jsou vyráběny dle nejnovějších trendů materiálového a konstrukčního inženýrství. Lopatky a pouzdro fanu jsou vyrobeny z kompozitních materiálů. Nová revoluční turbína zvyšuje účinnost motoru.

Celkem dalších 8 zákazníků si objednalo celkem 75 těchto nových "Bojasů".

Přejme hodně štěstí nové vládkyni nebes!


Zdroj: flyMAG

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka