Při letecké havárii v Botswaně zemřelo osm turistů z Evropy

18.10.2011

Gaborone 17. října (ČTK) - Osm turistů ze Švédska, Velké Británie a Francie zahynulo v pátek při letecké havárii v jihoafrické Botswaně. Podle agentury AFP to dnes oznámily místní letecké úřady. Neštěstí se stalo v turistické oblasti delty řeky Okavango. Podle médií další čtyři cestující přežili.

Cessna 208 Caravan

Místní server mmegi.bw napsal, že stroj typu Cessna 208 se zřítil krátce po startu na vzletovou dráhu a začal hořet. Jeden z turistů se zřejmě pokusil z letadla ještě před dopadem vyskočit, utrpěl ale těžké popáleniny a přišel o život. K nepoznání byli prý spáleni i další cestující.

Dva turisté z Francie podle webu nehodu přežili a byli přepraveni do nemocnice v jihoafrickém Johannesburgu. Naživu zůstali i dva botswanští státní zaměstnanci, kteří také letadlem cestovali.

Celkem zemřeli čtyři Švédové, dva turisté z Francie a dva z Velké Británie. Podle mluvčího místního úřadu pro civilní letectví těla obětí v nemocnici čeká odborná expertiza.

Příčiny neštěstí nejsou z dostupných zpráv známé.


Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka