Do vedení Air France-KLM se vrací architekt fúze Spinetta

18.10.2011

Do vedení Air France-KLM se vrací architekt fúze Spinetta
Paříž 18. října (ČTK) - Správní rada francouzsko-nizozemské letecké společnosti Air France-KLM donutila rezignovat ředitele Pierra-Henriho Gourgeona (65), který firmu řídil od začátku roku 2009. Firma zároveň požádala předsedu správní rady a někdejšího architekta fúze Air France a KLM Jeana-Cyrila Spinettu (68), aby se znovu ujal také funkce generálního ředitele. Předsedou správní rady Spinetta zůstane.
Do firmy, která patří mezi nejvýznamnější letecké přepravce světa a podle výše tržeb je největší v Evropě, nastoupí rovněž Alexandre de Juniac. Ten dříve pracoval v úřadu bývalé francouzské ministryně financí Christine Lagardeové a ještě předtím byl v řídicím týmu zbrojního koncernu Thales. V Air France-KLM bude mít na starosti klíčovou francouzskou síť aerolinek a jeho úkolem je zlepšit výkonnost firmy.
O výměně v nejvyšším vedení firmy se spekulovalo už v pondělí. Díky tomu akcie firmy zpevňovaly navzdory tomu, že evropské akcie růst neudržely. Gourgeonův odchod by měl podle analytiků pomoci urychlit restrukturalizaci firmy a zbavit ji ztrát.
 

Zdroj: CTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka