Karlovarské letiště bude možná sloužit také k přepravě nákladů

24.10.2011

Karlovy Vary 23. října (ČTK) - Mezinárodní letiště v Karlových Varech, které nyní slouží hlavně k osobní přepravě, by se mohlo v budoucnu stát i terminálem pro dopravu nákladů. Hovoří pro to neustále rostoucí objemy v oblasti přepravy zboží a pošty, když bylo letos v září odbaveno na letišti téměř 9000 kilogramů zboží a 12.718 kilogramů pošty. Tedy nejvíce od března, kdy odbavování nákladů začalo. ČTK to oznámil obchodní manažer letiště Radek Zábranský.


   
Na letišti v Karlových Varech, jehož vlastníkem je Karlovarský kraj, bylo od března do září odbaveno celkem 111.738 kilogramů nákladů. Z toho představovalo různé zboží 73.064 kilogramů, zbytek byla pošta. Tyto výkony nelze ale srovnat s předchozím rokem, protože zboží a poštu letiště přepravuje od letoška, uvedl Zábranský. "Letiště se na poskytování této služby muselo důkladně připravovat nejenom po technické stránce," podotkl Zábranský.
   
Pro přepravu zboží z karlovarského letiště je dosud využíváno pouze volných kapacit na pravidelných letech mezi Karlovými Vary a ruskými městy Moskvou, Petrohradem, Jekatěrinburgem a Rostovem na Donu, kam jsou nyní lety směřovány. "Jedna z přepravních firem se nyní zajímá výhradně o linku nákladní. Zboží a pošta by se tak mohla přepravovat pro celý region západních Čech. Je to ovšem na dalších jednáních," konstatoval Zábranský.
   
Karlovarské letiště je úspěšné i v přepravě cestujících. V září prošlo jeho osobním terminálem celkem 10.814 cestujících, což znamená, že tento měsíc byl letos nejúspěšnější. Ve srovnání se zářím roku 2010 stoupl počet pasažérů o 35 procent. Od ledna do září odbavilo letiště 73.739 lidí. To byl meziroční růst o 41 procent. "Znamená to, že v tomto měsíci byl překonaný počet cestujících, kteří prošlo letištěm za celý loňský rok," dodal Zábranský.


Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka