Australské aerolinky Qantas již plně obnovily provoz

01.11.2011

Sydney 1. listopadu (ČTK) - Australská letecká společnost Qantas Airways již plně obnovila provoz. Aerolinky o víkendu zastavily veškeré domácí i zahraniční lety kvůli sporům s odbory.


   
Soud v pondělí nařídil společnosti, aby zrušila odstávku letadel zavedenou v sobotu a obnovila lety. Současně zakázal odborům pokračovat v nátlakových akcích proti vedení, a to včetně stávek. Soud rovněž poskytl oběma stranám 21 dní na vyřešení jejich sporu kvůli mzdám a pracovním podmínkám. Pokud dohodu neuzavřou, bude nařízena arbitráž.
   
Qantas dnes uvedl, že již plně obnovil veškerý provoz a létá podle letového řádu. Původně společnost plánovala plné obnovení služeb ve středu. Zbývající cestující, kteří kvůli zastavení letů uvázli na letištích, by se měli dostat na místa určení nejpozději dnes odpoledne.
   
Qantas zastavil veškeré lety v sobotu kvůli týdny trvajícím stávkám zaměstnanců. Rozhodnutí aerolinek ovlivnilo cestovní plány desítek tisíc lidí a přimělo vládu, aby se obrátila na soud. Aerolinky v posledních měsících musely kvůli stávkám zrušit 600 letů, což společnost stálo 70 milionů australských dolarů (1,3 miliardy Kč), napsala agentura Reuters.
   
Qantas je desátá největší letecká společnost na světě a také druhá nejstarší. Založena byla v Queenslandu v roce 1920. Společnost dopravuje své klienty do 81 destinací na pěti kontinentech. Do Česka nelétá.


Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka