Emirates představuje Boeing 777-300 na své lince Praha - Dubaj

02.11.2011

Emirates dnes oficiálně oznámila zahájení letů letadlem Boeing 777-300 na své každodenní přímé lince Praha – Dubaj od 1. ledna 2012.

Po pouhých 18 měsících od úspěšného zahájení provozu linky Praha-Dubaj představuje společnost větší a prostornější letoun Boeing 777-300, který poskytne téměř o třetinu více sedadel než dříve používaný Airbus A330-200. Kromě vylepšené nabídky palubních produktů, mezi něž patří velmi oblíbený systém palubní zábavy ICE ve všech třídách, budou komfort a pohodlí cestujících ještě umocněny tímto novým letovým zážitkem.


Boeing 777-300 je jedno z největších dostupných letadel. Nabízí více prostoru pro cestující a také představuje služby první třídy, doplňující business a ekonomickou třídu, které byly k dispozici již dříve. Zahájení linky je také podpořeno změnou letového řádu, který zajistí větší pohodlí pro cestující na navazujících letech. 

Údaje o letounu
Na palubě letounu Boeing 777-300 může být 364 cestujících; 12 v první třídě, 42 v business třídě a 310 v ekonomické třídě. Oceňované palubní služby, které cestující Emirates očekávají, budou dostupné všem, včetně jídel připravených vyhlášenými kuchaři, prostorných vnitřních kabin a prvotřídního palubního personálu, včetně českých členů posádky, kteří vytvoří tu nejlepší atmosféru na palubě a zpříjemní let tak, jak jen je to možné. 
Mezi nové palubní prvky patří sedadla Sigma Skycruiser v první třídě a sedadla BE Minipod Gen1 v business třídě, stejně jako větší ukládací prostory nad hlavami, které jsou navrženy tak, aby se otevíraly směrem dolů pro snadnější ukládání; po uzavření poskytnou dostatek prostoru nad hlavami.

Ta nejlepší možná zábava
Úplně poprvé nabídne linka Praha – Dubaj světový, mnoha cenami oceněný systém palubní zábavy ICE, který umožní cestujícím vybrat si z více než 600 filmů, poslouchat celou řadu rozhlasových stanic, nebo hrát během letu ty nejlepší hry. Tato komunikační technologie navíc umožňuje cestujícím zůstat ve spojení se světem pod nimi prostřednictvím telefonu, SMS a emailu. 


Představení letadla 777-300 také ukazuje pokračující závazek Emirates v létání, které je šetrné k životnímu prostředí, neboť se jedná o jedno z nejvíce palivově efektivních letadel, které jsou v současnosti na obloze. Podrobná specifikace je uvedena níže:

Údaje o letounu 777-300 společnosti Emirates:Bořivoj Trejbal, Country Manager Emirates pro Českou republiku
 "Ukázalo se, že naše linka Praha-Dubaj je velmi populární nejen pro naše časté zákazníky, ale má také pozitivní dopad na český turistický ruch, obchod a místní zaměstnanost. Je skvělé, že vysoká poptávka nám umožňuje přejít k většímu typu letadla, abychom mohli přepravit každý den více cestujících, a také abychom mohli přidat často požadovanou první třídu. 
777-300 je krásné letadlo a věříme, že naši čeští cestující při letu do Dubaje jistě ocení prostornost a pohodlí, které nabízí, stejně jako špičkový palubní zábavní systém ICE."


 

Boeing 777 společnosti Emirates při přistání a pojíždění na letišti Praha

Boeing 777-300 začne létat z ruzyňského letiště v Praze od 1. ledna 2012. Kromě většího, modernějšího a pohodlnějšího letadla nabídne Emirates také nové letové řády. Odlety z Prahy budou nyní v 15:55 a přílet do Dubaje v 1:00. Tato změna usnadní cestujícím přestupy v Dubaji na navazující spoje letící do více než 100 destinací. Časy u linky Dubaj-Praha zůstávají stejné; odlet v 10:20, v Praze přistane v 13:50. Společnost Emirates Airline začala každodenní přímé lety z Prahy do Dubaje v červenci 2010. V srpnu 2011 společnost představila mobilní palubní vstupenku pro cestující, kteří se odbaví on-line v Praze a v Dubaji prostřednictvím svých mobilních zařízení s přístupem k internetu.

Rostislav Vondruška, ředitel agentury Czech Tourism řekl: „Navýšení kapacity přepravených pasažérů díky novému Boeingu 777-300  společnosti Emirates na každodenní lince z Dubaje do Prahy velice vítáme. Každé takovéto rozšíření linky je velmi pozitivním aspektem pro příjezdový cestovní ruch do České republiky.

SkyCargo společnosti Emirates a vývozy z České republiky

Od zahájení linky přepravila společnost Emirates z/do Prahy již více než 150 000 cestujících a stejně tak je zodpovědná za přepravu miliónů kilogramů zboží každý rok, čímž podporuje český exportní trh. Od července 2010 přepravila Emirates více než 6 mil. kilogramů zboží z a do České republiky. Dvě největší exportní položky SkyCarga Emirates jsou český křišťál a náhradní automobilové díly. Emirates SkyCargo přepravuje 10 – 15 % celkového exportu z České republiky.

Vytváření příležitostí k zaměstnání
Od zahájení linky Praha – Dubaj v červenci 2010 se otevřelo mnoho příležitostí pro zaměstnání českých občanů. Společnost Emirates zaměstnává nyní více než 100 českých palubních průvodčí a náborové dny palubních průvodčí budou v Praze i nadále pokračovat. Kromě lidí zaměstnaných u Emirates v České republice, otevřelo zahájení linky také mezinárodní příležitosti pro České občany.

Další zajímavé informace, o které se Bořivoj Trejbal na tiskové konferenci podělil:

 

Autor: Emirates a Jakub Velička

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka