Končí stávka palubního personálu letecké společnosti Air France

03.11.2011

Paříž 2. listopadu (ČTK) - Končí pětidenní stávka palubního personálu letecké společnosti Air France, který protestoval proti rozhodnutí snížit počet členů posádek na některých linkách. V dnešní poslední den protestu bylo podle vedení Air France zajištěno více než 90 procent letů po Evropě a všechny dálkové lety; ve čtvrtek počítá s leteckým provozem v plném rozsahu.


   
Stávky se podle odborových svazů zúčastnilo kolem 45 procent z asi 15.000 letušek a stevardů. Vedení společnosti tvrdí, že stávku podpořilo méně členů leteckých posádek. Jisté je, že protest letecké linky Air France vážně neochromil. Bez zvláštního omezení se obešlo i letecké spojení mezi Prahou a Paříží.
   
Ke stávce vyzvala většina odborů, které zastupují na 15.000 letušek a stevardů Air France. Některé z odborů ale ukončily stávku dříve, když se s vedením dohodly na garancích zaměstnanosti do roku 2012. Hlavní odborový svaz palubního personálu společnosti PNC se do protestu podle serveru deníku Le Libération vůbec nezapojil.
   
Protest v prvních dnech přiměl společnost zrušit kolem 20 procent letů, již v úterý to bylo méně než 10 procent letů.
   
Vedení snížilo dopad stávky tím, že najalo palubní personál od jiných společností a ze 200 svých zaměstnanců udělalo dočasně posádky letadel. Odmítlo odvolat snížení počtu leteckého personálu s vysvětlením, že je potřeba šetřit poté, co Air France se ocitla ve ztrátě 200 milionů eur (asi pět miliard korun). 


Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka