České aerolinie mění koncepci létání do Baku, od prosince zahájí operování vlastními letouny

04.11.2011

V prosinci České aerolinie zahájí vlastní operování do Baku, metropole Ázerbájdžánu. Mění tak stávající koncepci založenou pouze na code-share spolupráci se společností AZAL – Azerbaijan Airlines. První letoun do Baku České aerolinie vypraví v neděli 18. prosince. Prodej letenek na novou linku společnosti bude zahájen příští týden.V průběhu této zimní sezóny budou České aerolinie vypravovat pravidelné lety do Baku jednou týdně, každou neděli, s odletem z Prahy ve 21:10. Odlety z Baku jsou naplánované na pondělky, pět minut po páté hodině ranní. V Praze budou letadla přistávat v 6:25. Stávající codeshare spolupráce s ázerbájdžánským národním dopravcem, společností AZAL, bude pokračovat i nadále, ale v nové podobě. Na jejímž základě bude od 18. prosince operovat každý z obou dopravců po jedné týdenní zpáteční frekvenci. AZAL každý čtvrtek, České aerolinie v neděli resp. pondělí. Na oba lety dopravci navzájem nasadí své kódy podle principu codeshare spolupráce.

Od příští letní sezóny se obě společnosti rozhodly zdvojnásobit kapacitu i počet letů na lince do Baku. České aerolinie a AZAL – Azerbaijan Airlines tak budou od 25. března 2012 vypravovat do/z Baku po dvě zpáteční frekvence.


Zdroj: tiskové zprávy

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka