Boeing v Mnichově sjel při přistání z dráhy a zastavil na trávě

04.11.2011

Mnichov 3. listopadu (ČTK) - Letadlo se 158 lidmi na palubě dnes při přistání na mnichovském letišti sjelo z dráhy a zastavilo na zatravněném povrchu. Vše se obešlo bez zranění, uvedla agentura DPA. Kvůli zdlouhavému vyprošťování letadla bylo zrušeno 50 letů, dalších 300 spojů odletělo z Mnichova až s dvouhodinovým zpožděním.


   
Letoun Boeing 777 společnosti Singapore Airlines přiletěl krátce po poledni do Mnichova z anglického Manchesteru. Po nehodě letiště uzavřelo jednu ze svých dvou drah. Zpožděny kvůli tomu byly mimo jiné přílety z Mnichova do Prahy. Plného zprovoznění se cestující dočkali po asi šesti hodinách.
   
Zatím nebylo zveřejněno, proč se letadlo vychýlilo z dráhy. Německá média proto spekulují o možném technickém problému s brzdami, lidské chybě nebo nečekaně silném poryvu větru.
   
V úterý vyvolalo mimořádnou pozornost nouzové přistání Boeingu 767 na varšavském letišti. Kapitán stroje, kterému se nevysunul podvozek, ale s 231 lidmi na palubě bezpečně přistál "na břiše".


Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka