Další díl kampaně Doletíš: Adrenalin (3. díl)

06.11.2011

Těm, kteří pravidelně nesledují web Doletíš.cz, přinášíme další díl této kampaně Úřadu civilního letectví. Tentokrát na téma adrenalin. Nyní už oficiální text, který je k videu publikován:

Kdo z Vás by nechtěl zprostředkovat divákům zážitek z předvádění letecké akrobacie na veřejném vystoupení? Kdo z Vás by nechtěl předvést umění své pilotáže na historickém trojplošníku se sto let starým rotačním motorem? Obdiv diváků vyvolá ale i mistrovské zvládnutí proudových letounů, vrtulníků letecké záchranky a třeba těch, kteří si svůj adrenalin ve vzduchu užívají při ničím nesvázaném volném pádu.

A samozřejmě neopomeneme ani ty klidnější z nás, kteří k příjemnému adrenalinovému zážitku používají větroně, vzducholodi nebo balóny. Prostě, všechny adrenalinové zážitky jsou obdivovány mnoha diváky, kteří své oči upírají k obloze.

Ale je podstatný rozdíl mezi předváděním výkonů na veřejných akcích a předváděním se. Rozdíl, jehož důsledky nám ukázali kolegové v minulé řadě naší kampaně. V historii přišla řada pilotů o život z jednoho prostého důvodu, chtěli se předvést a přecenili své schopnosti. Co je na tom ještě tragičtější, že se tak mnohdy stalo před zraky jejich blízkých.

Pojďme si v tomto pochmurném počasí připomenout v dynamickém sestřihu letecké akce letošního léta a nezapomínejme prosím, že všechno má svůj čas a místo. I Váš adrenalin.

Zdroj: CAA.cz

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka