Zisk nízkonákladových aerolinek Ryanair stoupl o 20 procent

07.11.2011

Dublin 7. listopadu (ČTK) - Největší nízkonákladové letecké společnosti v Evropě Ryanair stoupl ve fiskálním pololetí zisk o pětinu na 452 milionů eur (11,3 miliardy Kč). Společnost současně v dnešním prohlášení zlepšila výhled na celý fiskální rok díky vyššímu růstu příjmů na cestujícího, které vyrovnají i negativní vliv drahých pohonných hmot.


   
Příjmy za šest měsíců do konce září stouply o 24 procent na 2,7 miliardy eur a počet přepravených cestujících o 12 procent na 44,7 milionu. Zisk před zdaněním ve fiskálním druhém čtvrtletí činil 404 milionů eur a překonal odhady analytiků dotazovaných agenturou Reuters, kteří čekali zisk 393 milionů eur.
   
Ryanair zlepšil výhled zisku na celý fiskální rok o deset procent na 440 milionů eur. Příjem na cestujícího a míli se má v druhé polovině roku zvýšit o 14 procent místo původně plánovaných 12 procent.
   
Aerolinky také potvrdily, že v zimní sezoně vysadí z provozu 80 letadel. Důvodem jsou vysoké ceny pohonných hmot.
   
Ryanair léta více než 27 letadly do více než 160 destinací ve 27 zemích. Společnost má 8700 zaměstnanců a letos plánuje přepravit 75 milionu cestujících. Denně provozuje přes 1500 letů.


Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka