Boeing má zpoždění

07.11.2011

31. října přistál na továrním letišti Boeingu v Seattlu na západním pobřeží USA po nonstop letu z ostrova Barbados do Seattlu nově vyrobený Boeing poslední modelové řady 747-8I Intercontinetal. Tímto posledním kvalifikačním letem byla ukončena certifikace Jumba nové řady, o něž je mezi civilními leteckými provozovateli značný zájem.Testovací lety, související se zálety 747-8I v rozdílných konfiguracích kabin pro cestující pro různé provozovatele budou ale probíhat i nadále. V současnosti je na továrním letišti firmy v Everestu u Seattle připraven k předání první 747-8I v luxusním provedení BBJ, tj. Boeing Business jet a také první „běžný“ 747-8I, určený pro německou Lufthansu, u níž bude létat s registrací D-ABYA.
Tiskový mluvčí Boeingu Randy Tinseth ale v této souvislosti sdělil novinářům, že pro zpoždění při certifikačních zkouškách i při výrobě letounů nezačnou jejich dodávky, jak bylo plánováno, koncem roku 2011, ale až v prvním čtvrtletí 2012. To ovšem není pro zájemce o nejnovější dopravní stroje firmy Boeing ta nejhorší zpráva. Dodávky nejmodernějšího dopravního letounu světa, Boeingu 787-9 nezačnou, jak bylo plánováno na konci roku 2013, ale nejdříve na počátku roku 2014. 


Zdroj: Mgr. Zdeněk Procházka

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka