Svatomartinské víno na palubách Českých aerolinií

10.11.2011

První letošní mladé víno budou moci ochutnat všichni cestující, kteří zítra a o víkendu poletí pravidelnou linkou Českých aerolinií do/z Prahy nebo Karlových Varů. Dva druhy Svatomartinského vína ze Znovínu Znojmo se na palubách Českých aerolinií budou podávat již na letech od zítřejšího rána.

 Nabídku nápojového servisu na palubách Českých aerolinií od zítra na tři dny obohatí bílé a červené Svatomartinské víno – Müller Thurgau a Svatovavřinecké z produkce Znovínu Znojmo. Víno bude podávané jako rozlévané v obou přepravních třídách. Kromě Svatomartinského vína bude cestujícím v třídě Economy k dispozici také bílé a červené odrůdové víno a v třídě Business výběr přívlastkových vín z Moravy. „České aerolinie se touto akcí připojují k oslavě vítaní nového vína. Současně s tím chceme pasažérům ozvláštnit a zpříjemnit let, a pokud je to provozně možné, připomenout na palubě národního dopravce alespoň některé české a moravské tradice,“ uvedl Jiří Marek, viceprezident Českých aerolinií pro obchod a marketing.

 Pravé Svatomartinské – ročník 2011

Letošní Svatomartinská vína jsou svěží a harmonická, je v nich cítit vyzrálost a plnost hroznů z velmi slibného ročníku 2011. U Müller Thurgau převládají ovocné tóny broskvové, ale i ananasové, a mírně pikantní, harmonická kyselinka. Červené Svatovavřinecké je ovocné, ve vůni i chuti s krásnými tóny švestek přecházející až do povidel, s příjemným sametovým koncem.

Svatomartinským vínem může být označováno pouze jednoodrůdové víno, které schválí degustátorská komise, je vypěstováno vinaři v České republice a pochází buď z bílých odrůd Müller Thurgau, Muškát moravský nebo Veltlínské červené rané, nebo modrých Svatovavřinecké a Modrý Portugal. Vína z modrých odrůd mohou být vyrobeny také jako rosé.

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka