V Kunovicích se střílelo

10.11.2011

Kunovice (Uherskohradišťsko) 10. listopadu - V areálu kunovické letecké továrny Aircraft Industries zemřeli dnes po střelbě tři muži, jedna žena utrpěla lehká zranění. Podle mluvčí krajské policie Jany Bartíkové jedním z mrtvých je útočník. Mluvčí krajské záchranky Petr Olšan ČTK řekl, že zraněnou ženu záchranáři převezli do nemocnice v Uherském Hradišti. Podle informací ČTK jde o generální ředitelku společnosti Ilonu Plškovou. 

    Podle dostupných informací se před polednem střílelo v budově ředitelství společnosti. Zaměstnanci byli z budovy evakuováni. Podle neoficiálních informací ČTK by útočníkem mohl být bratr bývalého člena představenstva firmy a zbrojaře Pavla Musely. "Střelec měl spáchat sebevraždu," uvedla Bartíková s tím, že policie zatím nebude k případu podávat další bližší informace. 
    Olšan ČTK řekl, že všichni tři mrtví utrpěli střelná poranění neslučitelná se životem. "Žena je momentálně v péči našich lékařů. Utrpěla lehké střelná poranění. Pravděpodobně nebude hospitalizována," uvedl mluvčí nemocnice v Uherském Hradišti Jan Karásek. 
    Výrobce známých letounů L-410 zaměstnává téměř 800 lidí. Přesně 51 procent akcií Aircraft Industries drží ruský akcionář, těžařský holding UGMK, zbylých 49 procent vlastní česká obchodní společnost PAMCO INT. 
    Údajný útočník Karel Musela je bratrem jednoho z nejvlivnějších mužů v českém zbrojařství Pavla Musely. Podle tisku Pavel Musela stál například za sporným nákupem obrněných transportérů Pandur pro českou armádu a byl také úzce napojen na expremiéra Stanislava Grosse. Pavel Musela byl v minulosti členem i předsedou představenstva Aircraft Industries. 
    V říjnu 2008 byl Pavel Musela nalezen v lese na Uherskohradišťsku s vážnými zraněními poté, co si vyrazil na lov s přítelem Lubošem Novotným. Ten byl obžalován s pokusu o vraždu, soud jej však loni v dubnu pro nedostatek důkazů obžaloby zprostil. Novotný tvrdil, že Musela spadl z mysliveckého posedu. Podnikatel utrpěl otok mozku, zhmoždění mozku a levé plíce, měl zlomenou kyčel i osm žeber. Jeho poranění byla natolik vážná, že nemohl u soudu vypovídat. 

Zdroj: ČTK

 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka