Embraer čeká na Středním východě silný zájem o svá letadla

14.11.2011

Brazilský výrobce letadel pro regionální dopravu Embraer by mohl prodat v oblasti Středního východu do roku 2030 více než tři stovky strojů za zhruba 14 miliard dolarů (asi 260 miliard Kč). Na mezinárodním aerosalonu v Dubaji to dnes podle agentury Reuters řekl viceprezident divize komerčních letadel Embraeru pro Střední východ a Afriku Mathieu Duquesnoy.

Firma, která většinu své produkce vyváží, odhaduje poptávku po svých letadlech na Středním východě v období 2011 až 2030 na 310 strojů. Embraer nabízí letadla pro 60 až 120 cestujících. 
Embraer nedávno odložil plány na expanzi do segmentu větších letadel, kde by konkuroval americkému Boeingu a evropskému Airbusu. Místo toho se firma zaměří na modernizaci motorů ve svých letadlech E-Jet. Nyní o tom jedná s výrobci motorů Pratt & Whitney, CFM a Rolls-Royce, sdělil v Dubaji prezident divize komerčních letadel Embraeru Paulo Cesar Souza e Silva.

Embraer dodal zákazníkům ve třetím čtvrtletí 28 komerčních a 18 firemních letadel. Na červnovém mezinárodním aerosalonu v Paříži získal zakázky na 39 regionálních letadel Embraer 190 v hodnotě 1,7 miliardy dolarů. 

Hlavním konkurentem Embraeru je kanadský Bombardier. Obě společnosti se stále více tlačí do segmentu ovládaného dominantními světovými výrobci velkých letadel Boeingem a Airbusem.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka