Nejhorším letištěm na světě se stává...

20.11.2011

Filipínská vláda se zavázala vylepšit své národní letiště v Manile. Stalo se tak poté, co bylo jmenováno nejhorším letištěm na světě. Podle stížností zaměstnanců jsou na letišti špinavé toalety, mnoho zlodějů a na několika místech se propadá strop.

Mezinárodnímu letišti Ninoy Aquino byl nezávidění hodný status udělen nezávislým serverem sdružujícím komunitu lidí kolem levného cestování – SleepingInAirports.net. Nejhorší letiště bylo vybráno podle hodnocení samotných uživatelů.

Ministr dopravy, Manuel Roxas, po zveřejnění výsledků uvedl, že se Filipíny zasadí o to, aby bylo 30 let staré letiště modernizováno a vylepšeno.

“Zákazníci jsou vždycky na prvním místě. Zde vidíme, že na nás čeká velká výzva. Problém bychom měli vyřešit co nejrychleji“, uvedl Roxas. „Již teď existují plány a konkrétní kroky, které jsme naplánovali dříve, budeme ale muset naše snahy rozšířit. Nicméně je potřeba poznamenat, že všechny doposud udělané opravy byly pouze jakýmsi botoxem.“

Manuel Roxas také uvedl, že bude znovu přehodnoceno to, jestli nebude potřeba letiště přesunout na starou vojenskou základnu mimo Manilu.

Z průzkumu dále vyplynulo, že si pasažéři stěžují na podivné ztráty mobilních telefonů nebo šperků při prohlídkách během odbavení. Obchody na letišti prý prodávají balenou vodu, která ve skutečnosti nepochází od výrobce, ale je natočená z kohoutku.

Výkonný ředitel letiště v rozhovoru pro televizi ABS-CBN uvedl, že titul „Nejhorší letiště“ příjmá jako výzvu, avšak některé závěry uvedené cestujícími jsou přehnané nebo se jedná o případy z dávné minulosti. Toalety již byly opraveny a zaměstnanci, kteří kradli věci cestujícím, byly vyhozeni a řádně potrestáni.

Na dalších příčkách se umístila letiště, která nám nejsou zase až tak cizí. Na druhém místě (druhé nejhorší letiště) například skončilo Paris Beauvais, na místě čtvrtém Bergamo v Miláně a na šestém místě Frankfurt Hahn. Sedmé místo obsadil Londýnský Luton.

Všechny stížnosti cestujících a další fakta o nejhorších letištích na světě najdete přímo na webu Sleeping In Airports.

Autor: Jakub Velička, Zdroj: AviationNews.eu, SleepingInAirports.net

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka