ČSA prodaly jeden ze svých boeingů arménským aerolinkám Armavia

24.11.2011

    Praha - České aerolinie prodaly jeden ze svých zbývajících boeingů arménským aerolinkám Armavia. Informoval o tom dnes server iDnes.cz s tím, že podle arménského dopravce získá Armavia v nejbližší době druhý stroj, který si od ČSA objednala. Hodnotu transakce žádná ze společností neuvedla. České aerolinie s boeingy ve své flotile do budoucna nepočítají a chtějí provozovat jednotypovou flotilu složenou z airbusů. 
   Provozování obou typů letadel je neúměrně drahé, uvedl dříve Miroslav Dvořák, generální ředitel Českého Aeroholdingu, jehož součástí se ČSA mají stát. Podle něj se měla výměna typů v letadlové flotile, ke které přikročil předešlý management společnosti, uskutečnit důsledně, aby aerolinie mohly využívat pro střední vzdálenosti jen jeden typ letounu. 
    Aktuálně Českým aeroliniím zbývá podle iDnes šest letounů značky Boeing. Kromě nich společnost provozuje 19 airbusů a sedm starších turbovrtulových letadel ATR pro kratší tratě. Zatím však není jasné, jakým způsobem budou aerolinie flotilu strojů pro krátké vzdálenosti obnovovat. V úvahu přichází i možnost, že dopravce tento druh letadel provozovat nebude. Aktuálně platný letový řád počítá podle mluvčí společnosti Hany Hejskové s 29 letadly. 
    Prodeje letadel jsou pro ztrátové ČSA vítaným zdrojem dodatečných příjmů. Například loni prodej šesti boeingů podle iDnes.cz společnosti vynesl téměř 1,2 miliardy korun. Aerolinie loni snížily provozní ztrátu na 1,1 miliardy korun z předchozích 3,2 miliardy Kč. Výnosy aerolinek klesly na 16 miliard Kč z 19,7 miliardy v roce 2009. V současnosti létají do 50 destinací na krátkých a středních tratích 

Zdroj: ČTK

 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka