ČSA rozšíří výcvik pilotů na nové typy Boeingů 737

25.11.2011

Praha - České aerolinie rozšíří nabídku pilotního výcviku. Umožní to nový letový simulátor Boeing 737 nové generace, který v současnosti získal certifikaci Úřadu pro civilní letectví České republiky. Novinářům to oznámila mluvčí Českých aerolinií Hana Hejsková. 
    Výcvikové středisko Českých aerolinií je podle dopravce po doplnění tohoto simulátoru vybavené pro výcvik pilotů a palubního personálu na všech typech dopravních letadel, které se v současnosti v Česku používají. "Kromě českých dopravců dlouhodobě využívá služeb Výcvikového střediska Českých aerolinií celá řada zahraničních dopravců, v těchto dnech například Ural Airlines, Aerosvit a Yamal," řekla ČTK Hejsková. Arolinie nově předpokládají užší spolupráci s amsterdamským výcvikovým střediskem CAE, odkud by pro nový simulátor mělo proudit nejvíce zahraničních zakázek. 
    Dopravní simulátory nejsou určeny výhradně pro profesionální piloty, využívat je může i veřejnost, dodala Hejsková. Pro společnost znamená pronájem simulátorů příležitost pro obsazení volných kapacit, což je vhodnou doplňkovou obchodní aktivitou. Veřejnost má například velký zájem o jednodenní program "Letuškou na zkoušku" během kterého si zájemkyně mohou vyzkoušet práci letušek v pohyblivém simulátoru letadla. 
    Výcvikové středisko ČSA disponuje simulátory pro nácvik řízení na starších i novějších typech letadel Boeing 737, Airbusů A320 a vrtulových letadel ATR72/42. Kromě simulátorů, které umožňují reálně napodobit pohyb letadla má k dispozici rovněž simulátory stacionární a výcvikové trenažéry napodobující prostor pilotní kabiny a prostor pro cestující. 

Zdroj: ČTKOdeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka