Výcvikové středisko Českých aerolinií má nový simulátor

25.11.2011

Výcvikové středisko letových posádek Českých aerolinií rozšířilo nabídku typového pilotního výcviku. Rodina jeho leteckých simulátorů A320, B737 a ATR 42/72 se totiž rozrostla o B737 nové generace. Simulátor Boeing 737NG, který byl instalován v jeho prostorách v minulých týdnech, nyní získal také certifikaci Úřadu pro civilní letectví České republiky. Výcvikové středisko Českých aerolinií je teď komplexně vybaveno pro výcvik pilotů a palubních průvodčí všech typů dopravních letadel, které jsou aktuálně využívané českými leteckými dopravci.

Výrobcem moderního výcvikového zařízení je špičková kanadská firma CAE, Montreal. Tento přední světový výrobce simulátorů je zároveň provozovatelem více než třiceti výcvikových středisek po celém světě. České aerolinie s CAE v září tohoto roku uzavřely dohodu                  o spolupráci na výcviku pilotů letadel Airbus A320, Boeing 737NG a Boeing 737 Classic. Výcvikové středisko Českých aerolinií, které dlouhodobě zajišťuje výcvik nejenom letových posádek Českých aerolinií a HOLIDAYS Czech Airlines, ale i posádek dalších českých či zahraničních dopravců, má ve světě vynikající reputaci. Díky novému přírůstku se nyní může přiřadit také ke globální síti výcvikových center CAE.

…nejenom pro piloty a palubní průvodčí

Výcvikové středisko Českých aerolinií se věnuje celé řadě výcvikových aktivit. Kromě letových simulátorů jsou v jeho prostorách k dispozici další letová výcviková zařízení letadel: B737, A320, ATR72/42 a nově také  B737NG. I když jsou tato zařízení využívána  především pro špičkový výcvik pilotů  a palubních průvodčí, například letové simulátory si v podobě tzv „funny flying“ mohou (v rámci dostupné kapacity) vyzkoušet i další příznivci letecké tematiky. Mezi oblíbené kurzy pořádané pro laickou veřejnost patří kurzy Letuškou na zkoušku anebo Létání bez strachu.

 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka