Armáda možná vrátí letadla L-159 výrobci, za modernizaci

27.11.2011

Armáda uvažuje o tom, že vrátí nepotřebné letouny L-159 výrobci Aero Vodochody výměnou za to, že zmodernizuje stroje, které armáda používá. Uvedla to dnes Česká televize. Armáda by při této výměně získala za jedno letadlo protihodnotu ve výši dvacet až čtyřicet milionů korun, tedy zlomek jejich původní ceny. uvedla ČT.

"Jedna z variant je i to, že bychom mohli udělat určitou výměnu. Dát nepotřebné letouny Aeru a oni by nám za to udělali modernizaci těch letounů, které armáda používá," řekl ČT mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek. 

Česká strana se snaží letadla neúspěšně prodat již několik let. Nejnadějnější byla v poslední době jednání s Irákem. Obchod s Irákem dojednává Aero. Není však jisté, zda letouny od armády nakonec odkoupí. 

Čeští vojáci létají pouze s 24 letadly, 36 jich je v hangárech Aera. Jejich uskladnění a konzervace stojí stát 30 milionů korun ročně. Pět letounů armáda vyměnila za dopravní letadlo Casa C-295, několik jich bylo rozebráno na náhradní díly a výrobu dvoumístných letadel, jeden stroj havaroval.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka