Ruské ministerstvo obrany koupí tři české letouny L-410

28.11.2011

Ruské ministerstvo obrany zakoupí tři české letouny L-410 v luxusní úpravě v celkové ceně 450 milionů rublů (275 milionů korun). Podle informací zveřejněných v oficiálním registru ruských státních zakázek má být dodávka českých strojů realizována do listopadu příštího roku. Letouny mají být využity pro potřeby vedení ministerstva.

V dobách před pádem komunismu létaly v bývalém Sovětském svazu stovky těchto letounů a v poslední době se na ruský trh vracejí. V červenci roku 2009 proběhla jejich úřední certifikace, po níž bylo do Ruska prodáno dvanáct strojů. Během letošní letecké výstavy MAKS zástupci výrobce jednali v Moskvě o dalších objednávkách, právě tam projevily zájem o luxusní variantu letounů L-410 špičky ruských ozbrojených sil.

Výrobcem letounů L-410 je kunovická společnost Aircraft Industries. Jednapadesát jejích akcií drží ruský těžařský holding UGMK, zbylých 49 procent vlastní česká obchodní společnost PAMCO INT. V polovině roku 2010 podnik otevřel v ruském Jekatěrinburgu nové servisní pracoviště. Na území Ruské federace chce Aircraft Industries pro servis a údržbu letounů L-410 vybudovat celou síť středisek.

Výroba těchto letounů v Kunovicích v posledních letech stoupá. Zatímco v roce 2008 byly vyrobeny jen tři, v roce 2009 již šest a loni devět. Pro letošek výrobní plán počítá s 15 letouny L-410.

 

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka