České aerolinie mění model operování na Slovensku

07.12.2011

České aerolinie přestanou operovat pravidelné lety z Bratislavy, pozastaví také letecký provoz do Popradu a Žiliny. Toto rozhodnutí má primárně ekonomický základ. Společnost se k tomuto kroku rozhodla na základě propadu zájmu slovenských cestujících tyto spoje využívat a propadu rezervací na první čtvrtletí příštího roku. Rozhodnutí urychlila nelegální protestní akce části pilotů Českých aerolinií, avizovaná stávková pohotovost a potřeba zajistit dostatečnou kapacitu na pravidelných linkách vypravovaných z Prahy.

České aerolinie opouštějí neziskové aktivity, nadále ale také vyhledávají nové příležitosti. Například do Ruska a na Ukrajinu letos v zimě vypravují o dvacet letů týdně více. V letovém řádu se také objevily novinky v podobě dálkových spojů se společností Etihad, 18. prosince bude vypraveno první letadlo do Baku. České aerolinie zůstávají i nadále přítomné na slovenském trhu, operování do Košic bude pokračovat podle aktuálního zimního letového řádu.

Snižování kapacity na jednotlivých frekvencích a ukončení operování na některých linkách České aerolinie avizovaly minulý měsíc v dopise odborovým organizacím a všem zaměstnancům. Je to krok, kterým České aerolinie reagují na vývoj trhu a nastupující krizi v Evropě.

 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka