Šéf amerického úřadu pro civilní letectví řídil auto opilý

07.12.2011

Washington 6. prosince (ČTK) - Vedení amerického ministerstva dopravy poslalo na nucenou dovolenou šéfa Federálního úřadu pro civilní letectví (FAA) Randyho Babbitta, který řídil opilý - nikoli tedy letoun, ale svůj osobní automobil. Oznámila to dnes agentura AP. Podle zprávy ministra dopravy Raye LaHooda "probíhají právní konzultace o Babbittově pracovním poměru". 

    Pětašedesátiletého šéfa hlavního amerického úřadu pro dohled nad civilní leteckou dopravou policie zadržela v soboru ve Fairfax City u Washingtonu, když jel se svým vozem v protisměru. S policisty sice spolupracoval, ale přitížilo mu, že své zadržení nadřízeným včas neoznámil. Prezident Barack Obama i ministr LaHood se o incidentu dozvěděli až v pondělí. 
    Ministr dopravy LaHood vede právě v této době ostrou kampaň proti alkoholu za volantem; z jeho iniciativy nyní vrcholí kontrolní bezpečnostní akce, která má postihnout opilé řidiče v předvánočním období. 
    Obama si do čela vlivného FAA vybral Babbitta v roce 2009 jako zkušeného a uznávaného experta na civilní letectví. Babbitt, jehož úřad má 40.000 zaměstnanců, pracoval čtvrt století jako pilot dnes již neexistujících aerolinií Eastern Airlines. Byl rovněž šéfem asociace pilotů ALPA. 
    Jedním z hlavních Babbittových úkolů v čele FAA je posílení bezpečnosti letového provozu. Jako šéf FAA rovněž disciplinárně řešil několik kauz opilých či zdrogovaných leteckých dispečerů.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka