MfD: Za zrušené lety na Slovensku by ČSA měly vyplácet odškodné

08.12.2011

    Praha 8. prosince (ČTK) - České aerolinie by měly vyplatit odškodné za zrušené lety na linkách z Bratislavy a lety z Prahy do Popradu a Žiliny cestujícím, kteří měli koupenou letenku na následující dva týdny. Napsala to dnešní Mladá fronta Dnes. ČSA ohlásily zrušení letů v úterý a podle evropské směrnice o právech cestujících v letecké dopravě musí aerolinky pasažéry odškodnit v případě, že jim nedaly o zrušení letu vědět dříve než dva týdny dopředu. ČSA se k postupu, jak budou odškodňovat cestující, nevyjádřily. 
    Podle deníku má každý cestující, který má letenku na následující dva týdny, nárok na 250 eur (zhruba 6300 Kč) a k tomu i na vrácení peněz za zrušenou letenku. Výše odškodného závisí na vzdálenosti, kam se mělo letět, ale většina zrušených letů spadá do první kategorie do
1500 kilometrů. 
    "Podle platného nařízení mají cestující, kteří nebyli včas informováni o zrušení letu, právo na náhradu škody za zrušený let," řekl listu šéf Evropského spotřebitelského centra Tomáš Večl. 
    ČSA zdůvodnily zrušení letů propadem zájmu slovenských klientů a nátlakovými akcemi pilotů, které prý útlum nevýdělečných linek urychlily. Společnost se k tomuto kroku rozhodla kvůli propadu zájmu slovenských cestujících a propadu rezervací na první čtvrtletí příštího roku. Jedinou linku na Slovensko, která v zimním letovém řádu zůstane, je spojení Prahy s Košicemi. 

Zdroj: ČTK

 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka