Boeing získal objednávku na 12 letadel za 2,8 mld USD od Etihad

12.12.2011


    Dubaj 12. prosince (ČTK) - Aerolinky Etihad Airways koupí od amerického výrobce letadel Boeing 12 dalších letadel, včetně deseti letadel 787-9. Katalogová hodnota objednávky činí 2,8 miliardy USD (53,7 miliardy Kč). 
    Etihad se díky objednávce stanou pro Boeing největším odběratelem modelu 787-9. Celkem si těchto letadel již objednaly 41. Zbývající dvě letadla z objednávky jsou nákladní letadla 777. 
    Boeing je na nejlepší cestě dosáhnout v letošním roce nejvyššího počtu objednávek na komerční letadla od roku 2007. V objednávkách v letošním roce však zaostává za evropským Airbusem. Podle zdrojů z odvětví ale Boeing jedná o objednávkách několika stovek letadel s americkými společnostmi United Continental Holdings, FedEx a SouthWest Airlines. 
    Aerolinky Etihad finančně podporuje vláda emirátu Abú Zabí. Aerolinie, které vznikly před sedmi lety, mají v současnosti přes 30 aliančních partnerů. Mezi nimi jsou od letošního roku i České aerolinie, které spolu s Etihad nabízejí společné dálkové lety přes Abú Zabí. 

Zdroj: ČTK

 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka