Euro: Holidays Czech Airlines mají šanci létat pro KHL

12.12.2011

Praha 12. prosince (ČTK) - Charterová dceřiná společnost Českých aerolinií (ČSA) firma Holidays Czech Airlines má šanci létat pro ruské kluby Kontinentální hokejové ligy (KHL). Potřebné dokumenty prý nyní schvaluje ruské ministerstvo dopravy. Zprávu zveřejnil minulý týden ve čtvrtek deník Vedomosti, píše Euro.cz. Případný kladný souhlas by se kromě české firmy týkal ještě společnosti Baltic Airlines. 

    "Dosud takovou informaci nemáme," sdělilo dnes zpravodaji ČTK v Moskvě ústředí KHL. Žádnou informací nedisponovalo ani moskevské zastoupení ČSA. 
    "O létání pro kluby KHL mají Holidays Czech Airlines zájem a budou velice rádi, pokud se tato informace potvrdí," reagovala pro server mluvčí Skupiny ČSA Hana Hejsková. Podle věrohodných zdrojů z oboru může být spolupráce s kontinentální ligou velice atraktivní a ČSA se obávají zájmu konkurence, proto jsou v této věci zatím skoupé na slovo, uvádí Euro.cz. 
    Otevření vnitrostátního leteckého trhu v Rusku pro zahraniční aerolinky iniciovalo vedení KHL, které po zářijovém pádu letadla Jaroslavle řeší přepravu týmů a nechce být závislé jen na ruské letecké společnosti Aeroflot, dodává server. 
    Holidays Czech Airlines už mají s přepravou hokejistů na zápasy KHL zkušenosti. Létají totiž pro slovenského účastníka kontinentální ligy Lev Poprad. Služby dalšího adepta o vstup na ruský vnitřní trh, Baltic Airlines, zase využívá Dinamo Riga. 
    ČSA nedávno uzavřely smlouvu na přepravu národního týmu českých hokejistů v této sezoně. Podle serveru se ale aerolinky nemohly prestižní zakázkou pochlubit. Údajně si to nepřál výhradní marketingový partner hokejového svazu, agentura Antonína Charouze BPA sport marketing. Charouzova společnost prý nechtěla, aby si aerolinky skrze reprezentaci dělaly reklamu, napsalo Euro.cz. 

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka