Na Seychelách havaroval americký bezpilotní letoun, žádný zraněný

14.12.2011

Victoria 13. prosince (ČTK) - Na mezinárodním letišti v metropoli souostroví Seychely v Indickém oceánu dnes havaroval americký bezpilotní letoun, který Spojené státy využívaly ke sledování somálských pirátů v oblasti. Nikdo při nehodě nebyl zraněn, oznámily agentury AFP a AP. 

    "Letoun MQ-9 nebyl vybaven zbraněmi a nikdo nepřišel k úhoně," napsalo ve svém prohlášení americké velvyslanectví na ostrově Mauricius, které má působnost i pro Seychely. Nehoda prý způsobila malý požár, který se ale podařilo brzy uhasit. 
    Letoun startoval "k misi mimo Seychely" z téhož letiště, na němž posléze havaroval. Seychelské úřady uvedly, že se u stroje krátce po startu objevily problémy s motorem. Při přistání měl potom bezpilotní letoun příliš velkou rychlost, a nestačil proto zastavit před koncem dráhy. 
    Dráha, na níž se stroj snažil o přistání, byla asi na deset minut uzavřena. Provoz letiště ale nehoda výrazněji neovlivnila. Trosky letounu odstranila americká armáda ve spolupráci se seychelským leteckým úřadem. 
    Je to již druhý incident amerického bezpilotního letounu v tomto měsíci. 
    Začátkem prosince byl nalezen na íránském území letoun RQ-170 Sentinel. USA žádají jeho vydání, Írán to odmítá s tím, že stroj je nyní majetkem Íránu, a pracuje na rozluštění jeho kódů a systémů. 

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka