Airbus chce napřesrok přijmout další 4000 zaměstnanců

15.12.2011

Evropský výrobce letadel Airbus hodlá v příštím roce stejně jako letos přijmout přes 4000 nových zaměstnanců, z toho zhruba polovinu ve Francii. Oznámila to dnes firma. Potvrdila tak informace francouzského listu Les Echos.

"Airbus letos najal po celém světě přes 4000 lidí, polovinu z toho ve Francii. V příštím roce Airbus počítá s přijetím minimálně stejného počtu lidí při zhruba stejném geografickém rozložení," uvedla mluvčí společnosti. 

Airbus v září předpověděl, že světové aerolinie koupí v příštích 20 letech letadla za 3,5 bilionu dolarů (téměř 69 bilionů Kč) a globální flotila letadel se více než zdvojnásobí na 31.500 letadel ze současných 15.000 letadel. 

Hlavním konkurentem Airbusu je americká společnost Boeing. Ta tento týden získala od amerického nízkonákladového přepravce Southwest Airlines objednávku na 208 letadel Boeing 737 v katalogové ceně 19 miliard dolarů. Uzavřela tak největší zakázku ve své historii.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka