Air France chce zrušit 2000 pracovních míst

15.12.2011

Paříž 15. prosince (ČTK) - Francouzská letecká společnost Air France plánuje zrušit příští rok 2000 pracovních míst prostřednictvím zastavení najímání nových zaměstnanců. Rozhodnutí je součástí plánu, který má firmě pomoci v příštích třech letech ušetřit 800 milionů eur (20,5 miliardy Kč) ročně. Informuje o tom francouzský list La Tribune s odvoláním na informované zdroje. 
    V aerolinkách vlastní podíl 15,7 procenta stát a 9,8 procenta zaměstnanci. Firma utratí za zaměstnance zhruba třetinu příjmů. Pro srovnání konkurenční německá Lufthansa jen čtvrtinu. 
    List s odvoláním na zdroje upozornil, že v uplynulých 15 měsících již nebylo obnoveno zhruba 4000 pracovních míst v aerolinkách. Další rušení pracovních míst se bude týkat všech oddělení a návrh bude předložen správní radě 11. ledna, napsala agentura Reuters. Podle svých internetových stránek má Air France téměř 58.500 zaměstnanců. 

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka