V Thajsku vybírají letušky mezi transsexuály

16.12.2011

Bangkok 16. prosince (ČTK) - Nová thajská letecká společnost P.C. Air přijala za členy palubního personálu čtyři osoby se změněným pohlavím. Ve snaze odlišit se od konkurence vybrala ze stovky transsexuálních uchazečů osoby s "nejženštějším projevem, hlasem, úsměvem i pohybem," oznámil list China Daily.


   
Letecká společnost začala sloužit cestujícím už letos v dubnu a zaměstnávat transsexuály jako letušky původně v úmyslu neměla. Když ale šéf aerolinií Peter Chan zjistil, že o místo se uchází tolik osob se změněným pohlavím, rozhodl se příležitost využít. Kromě 19 letušek a sedmi stevardů zaměstnal i čtyři transsexuály.
   
Uchazeči prošli náročným výběrem a s firemní výběrovou komisí museli strávit celý den. V Thajsku jsou transsexuálové populární a nejsou vystaveni žádné diskriminaci. Oficiálně ale úřady jejich změněný stav neuznávají - v pasu mají vyznačeno své původní pohlaví, v případě letušek P.C. Air tedy mužské.
   
Letecká společnost v závislosti na oblibě svých neobvyklých letušek možná přijme další uchazeče. Thajský státní úřad civilního letectví proti takové praxi nemá žádné námitky. Do služby budou nasazováni na linkách do Jižní Koreje, Hongkongu, Singapuru a Číny.


Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka