Moderní Il-76 se množí

04.01.2012

Na přelomu roku 2011 a 2012 se na jednom z moskevských letišť odehrál zajímavý křest. Pokřtěn byl a s ruskou civilní leteckou imatrikulací RA-76503 do provozu u holdingové letecké společnosti Volga-Dněpr slavnostně zařazen její již čtvrtý moderní nákladní letoun Iljušin Il-76TD90VD. „Ač by se v případě Iljušinu 76, který vzlétl již v březnu 1971, mohlo zdát, že v současnosti jde o beznadějně zastaralý letoun, opak je pravdou. Čtyři moderní proudové „turbofany“ stroje typu PS-90A76 nám umožňují velmi flexibilně reagovat na požadavky zákazníků na celém světě. Navíc jim díky moderním a výkonným motorům můžeme nabídnout přepravu různého rozměrného zboží až do celkové váhy neuvěřitelných padesát tun. Díky moderní avionice a sníženým emisím zmíněných motorů je také můžeme užívat ve všech světadílech“, říká k tomu obchodní ředitel firmy Denis Gliznovtsa. Nový Iljušin 76 ostatně jeho slova dokázal ihned po slavnostním křtu a odstartoval k prvnímu komerčnímu letu do Bahrajnu.(Rozpětí původního IL 76M je 50,50m, délka 46,59m, únosnost 40 tun, startovní váha 170 tun, únosnost 40 tun. Nejvyšší rychlost 850km/h, dolet s maximální zátěží 5000 km).

Ilustrační foto - Iljušin Il-76TD90VD

Ilustrační foto - Iljušin Il-76TD90VD

Mgr. Zdeněk Procházka


Prameny
http://www.flugrevue.de/de/zivilluftfahrt/airlines-flugbetrieb/volga... Volga-Dnepr uebernimmt vierte modernisierte IL76TD
Enzyklopaedie der Flugzeuge  Augsburk, Weltbild Verlag 1994, heslo Iljuschin Il-76

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka