Airbus si loni zřejmě udržel titul největšího výrobce letadel

06.01.2012

Chicago/Paříž 5. ledna (ČTK) - Evropská společnost Airbus si v loňském roce udržela pozici největšího světového výrobce letadel před americkým konkurentem Boeing. Vyplývá to podle agentury DPA z dnešních informací o loňských dodávkách obou podniků.


   
Boeing dnes oznámil, že loni zvýšil dodávky o tři procenta na 477 letadel. Loňské dodávky Airbusu však podle zdrojů z odvětví přesáhly 530 letounů, což představuje nárůst o více než čtyři procenta.
   
Airbus podle těchto údajů překonal svého amerického konkurenta v dodávkách již devátým rokem za sebou. Oficiální údaje o svých loňských dodávkách zveřejní Airbus 17. ledna.
   
Oba výrobci mají za sebou velmi úspěšný rok. Poptávku aerolinek po nových letadlech podpořila řada faktorů, například rostoucí počet cestujících z rozvíjejících se ekonomik či snaha o snižování spotřeby v době vysokých cen pohonných hmot, napsala agentura DPA. 


Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka