MfD: Travel Service loni přepravil o 11 procent více pasažérů

10.01.2012

Praha 10. ledna (ČTK) - Česká letecká společnost Travel Service v loňském roce přepravila 3,5 milionu cestujících, což představuje meziroční nárůst o 11 procent. Soukromý dopravce se tak přiblížil nejvíce ve své historii k Českým aeroliniím. Uvedla to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD).


   
"Rok 2011 hodnotíme jako velmi složitý a těžký. Optimismus nesdílíme ani v roce 2012," řekla deníku mluvčí Travel Service Vlaďka Dufková. Společnost si stěžuje na rostoucí ceny paliva a kurz dolaru či výkyvy v poptávce. Navzdory tomu zůstala firma loni v mírném zisku, dodala mluvčí.
   
Travel Service loni rostl podstatně rychleji na svých základnách v zahraničí. V Česku se zvýšil počet cestujících na charterových letech o 3,1 procenta.
   
Česko je však pro firmu stále klíčovým trhem. Společně s pravidelnými lety pod značkou SmartWings (735.000 pasažérů, nárůst o 15,6 procenta) přepravily na letech z a do Česka 1,9 milionu cestujících.
   
Firma, která na trhu působí od roku 1997, je lídrem na charterovém trhu i na Slovensku a v Maďarsku. Významný podíl má také v Polsku. Letadla Travel Service přistávají na více než 250 letištích čtyř kontinentů.
   
ČSA dosud čísla za celý loňský rok nezveřejnily. Do listopadu přepravily podle statistik Asociace evropských aerolinek (AEA) 3,97 milionu cestujících, meziročně o šest procent méně, napsala dnešní MfD.


Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka