Kalousek otevře ve vládě otázku pojmenování letiště po Havlovi

11.01.2012

Praha 10. ledna (ČTK) - Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) chce ve vládě otevřít otázku pojmenování pražského ruzyňského letiště po Václavu Havlovi. K změně jména letiště dnes ministerstvo vyzvali podle očekávání pražští radní, sdělila ČTK mluvčí pražského magistrátu Tereza Krásenská. Vlastníkem Letiště Praha je stát a hlavní město nemá v této věci žádné pravomoci. Ministr financí již dostal v této záležitosti tolik podnětů, že bude tuto debatu iniciovat na vládě, řekl ČTK mluvčí ministerstva financí Ondřej Jakob.


   
"Je to věc, která bude světu jednoznačně ukazovat význam Václava Havla, a Prahu velmi zviditelní," řekl novinářům po jednání rady pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS). "Je to osobnost, která nás ve světě proslavila asi úplně nejvíce," doplnil náměstek primátora Tomáš Hudeček (TOP 09).
   
Praha podle primátora zatím neuvažuje o pojmenování ulic nebo náměstí ani o umístění případných pomníků. Za prioritu považuje přejmenování letiště. Podle primátora nechce hlavní město jméno zesnulého prezidenta dát libovolné ulici v okrajové části města a v centru už všechna prostranství svá jména mají. Náměstek Hudeček dodal, že některé městské části ale už o pojmenování míst podle Havla projevily zájem.
   
S výzvou, aby bylo pražské letiště v Ruzyni pojmenováno po Václavu Havlovi, přišel před Vánoci režisér a producent Fero Fenič. Na internetu ji už podpořilo téměř 80.000 lidí. Připojila se k ní i řada osobností kulturního a veřejného života. Má ale i své odpůrce.
   
Státní akciová společnost Letiště Praha si už před Vánoci zaregistrovala v anglickém znění slovní ochrannou známku se jménem bývalého prezidenta Václava Havla - "Vaclav Havel Prague International Airport".


Zdroj: ČTK
Vizualizace: http://slivak.bloger.cz/obrazky/slivak.bloger.cz/letiste.jpg

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka