Aerolinky Iberia dnes kvůli stávce pilotů zrušily 104 letů

11.01.2012

Madrid 11. ledna (ČTK) - Španělská letecká společnost Iberia dnes kvůli další jednodenní stávce pilotů zrušila 104 letů. Piloti protestují proti vzniku nové nízkonákladové dceřiné společnosti Iberia Express. Oznámila to dnes společnost.
   
Jednodenní stávka pořádaná odborovým svazem pilotů SEPLA je již čtvrtou za necelý měsíc. Odbory se obávají, že vytvoření nízkonákladové dceřiné firmy povede k propouštění. Iberia má v současnosti 1600 pilotů. Vedení to však popírá.
   
Stávka se dotýká zhruba 10.000 cestujících dálkových letů, ale i letů na středně dlouhé vzdálenosti a domácích letů. Firma dodala, že se jí podařilo část letů přesunout.
   
Nová nízkonákladová společnosti Iberia Express má zahájit provoz v letošním roce a převezme většinu v současnosti ztrátových domácích linek a linek na středně dlouhé vzdálenosti. Zaměstná nové přijaté piloty a stewardy a letušky za nižší plat, napsala agentura AP.


Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka