Předsedou představenstva firmy ERA se stal Milan Jurek z Omnipolu

13.01.2012

Pardubice 12. ledna (ČTK) - Předsedou představenstva společnosti ERA, pardubického výrobce pasivních radiolokátorů Věra, se stal Milan Jurek. Ve funkci nahradil Libora Slezáka. Jmenování nového předsedy a představenstva souvisí s převzetím stoprocentního podílu ve společnosti ERA firmou Omnipol 21. listopadu loňského roku, informovala ČTK Barbora Pozlerová z PR agentury Bison & Rose.
   
V tiskové zprávě Jurek uvedl, že společnosti chce znovu oživit vývoj a výzkum, aby udržela krok s konkurencí a předčila ji. "Společnost ERA čeká mimo jiné účast ve významném tendru NATO, přičemž úspěch v tomto výběrovém řízení považujeme za jednu z priorit letošního roku," uvedl Jurek. Za předchozího vlastníka, kterým byla americká SRA International, podle něj zamrzl vědeckovýzkumný program.
   
Jednačtyřicetiletý Jurek pracuje ve společnosti Omnipol od roku 1992, nastoupil po dokončení studií na VŠE Praha. V roce 2002 se stal zástupcem ředitele obchodní skupiny, je odpovědný za vývoz vojenského materiálu do zahraničí. Od roku 2004 je členem představenstva Omnipolu, od roku 2007 rovněž členem dozorčí rady společnosti Česká letecká servisní.
   
Společnost ERA Pardubice v uplynulých letech několikrát změnila vlastníka. V roce 2006 se stala majetkem americké společnosti Rannoch Corporation. O dva roky později pardubickou firmu koupila americká SRA International. Posledním vlastníkem firmy ERA Pardubice byla podle údajů z obchodního rejstříku společnost Rannoch CZ, která patří americké společnosti ERA Systems.
   
ERA vyrábí sledovací technologie pro řízení letového provozu, letištní provozy a pro oblasti vojenství a bezpečnosti. Nejznámější je její pasivní sledovací systém Věra, který dokáže objevit přítomnost cizího radaru a určit jeho typ, aniž je sám odhalen. Může najednou sledovat až 200 letounů a dokáže velmi přesně stanovit vzdálenost a výšku cíle. Radiolokátor je modernějším nástupcem známého systému Tamara. Společnost má zákazníky v Severní a Jižní Americe, Evropě, na Středním Východě, v Africe a Asii, většinu obchodu představují civilní zakázky.


Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka