Letiště Karlovy Vary loni odbavilo dosud nejvíce cestujících

18.01.2012

Karlovy Vary 17. ledna (ČTK) - Mezinárodní letiště v Karlových Varech loni odbavilo největší počet cestujících za celou dobu své existence, a to včetně období před rokem 1989. Počet pasažérů se proti roku 2010 zvýšil o 40 procent na 99.014 cestujících. Na letišti, jehož vlastníkem je Karlovarský kraj, loni dále stoupl podíl provozu větších letadel, klesl naopak podíl sportovních a vyhlídkových letů. ČTK o tom dnes informoval obchodní manažer letiště Radek Zábranský.
   
Z celkového počtu odbavených cestujících v roce 2011 přiletělo do Karlových Varů 47.410 pasažérů, odletělo odtud 48.836 lidí a tranzitních cestujících bylo loni 2768. Letiště začalo loni v březnu jako součást nové obchodní aktivity odbavovat také náklady. Celkem tak bylo v loňském roce odbaveno 133.639 kilogramů zboží, z toho bylo 48.663 kilogramů pošty. Zvýšila se rovněž maximální vzletová hmotnost přistávajících letadel, a to o 30,2 procenta na 49.576 tun, poznamenal Zábranský.
   
Výsledky v počtu letecky přepravených osob ovlivnila v loňském roce hlavně zvýšená poptávka po tomto druhu přepravy a narůstající počty cestujících z tradičních destinací Moskvy či Petrohradu. Významné bylo i otevření nových linek do Jekatěrinburgu, Samary a Rostova na Donu, podotkl Zábranský.
   
Nejvýznamnějším leteckým dopravcem byla společnost ČSA, která na linkách do Moskvy, Petrohradu a Samary přepravila 55.807 lidí. Následovaly Aeroflot, Ural Airlines, Czech Connect Airlines a Rossyia.
   
Podle náměstka hejtmana Petra Navrátila (ČSSD) se rok 2011 stal jedním z milníků v rozvoji civilního letectví v karlovarském regionu. Podotkl, že vývoj navíc ukazuje na narůstající zájem o přímé letecké spojení, zejména na linkách mezi Karlovými Vary a Ruskem, odkud pocházejí pasažéři preferující přímé lety do Karlovarského kraje. "Tato klientela je ekonomicky atraktivní pro letecké společnosti, aby ji takovou službu nabízely," dodal Navrátil.


Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka