Letuška.cz loni utržila 1,6 miliardy Kč, meziročně o 17,5 pct víc

19.01.2012

Praha 18. ledna (ČTK) - Internetový prodejce leteckých dokladů Letuška.cz loni utržil 1,56 miliardy korun. Proti roku 2010 jde o růst o 17,5 procenta. Uvedla to dnes společnost.
   
Přes internetový portál se loni prodalo 145.794 letenek. Podle ředitele portálu Josefa Trejbala v loňském roce společnosti vzrostly internetové prodeje letenek zhruba o třetinu.
   
Společnost letos plánuje rozšíření působnosti do ciziny. Na začátku týdne podle Trejbala získala licenci pro prodej leteckých dokladů na Slovensku a v červnu prý začne usilovat o povolení pro prodej prodej letenek na gruzínském trhu. Podle serveru Lidovky.cz bude Letuška na Slovenku provozovat služby na internetové adrese superletuška.sk, protože slovenskou obdobu české domény prý už dříve koupili spekulanti.
   
Portál Letuška.cz provozuje společnost Asiana, která v Česku působí od roku 1993. Většinu prodeje letenek v současnosti v ČR zprostředkovávají dva prodejci: portál Letuška.cz a brněnská Student Agency Radima Jančury. 


Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka