Cirrus představil novinky pro rok 2012

25.01.2012

V Česku dobře známý výrobce luxusních letadel Cirrus připravil pro rok 2012 několik novinek. První z nich je rozšířená sedačková kapacita u modelů SR20, SR22 a SR22T.

Nové uspořádání zadních sedaček, nazvané 60/40 FlexSeating, umožňuje přepravovat v zadním prostoru až 3 osoby, ideálně dva dospělé a jedno dítě. Jedna ze dvou zadních sedaček byla rozšířena a doplněna o druhý bezpečnostní pás. Zároveň je možné sedačku sklopit, čímž vzniká větší prostor pro plnění přepravního prostoru na zavazadla. Celé letadlo navíc prošlo změnami, díky kterým je o 4,5 kg lehčí, takže vzniká větší využitelná váhová kapacita.

“Vytváříme novou třídu letadel“, říká Dale Klapmeier, jeden ze zakladatelů Cirrus a CEO společnosti. „Naše letadla byla již tak nejprostornější a nejvíce pohodlná v kategorii čtyřmístných letounů. Nyní jsme kabinu udělali ještě širší a přidali tak prostor pro jednoho dalšího cestujícího, případně komfort pro 4 cestující.“

Nastavení sedaček je podobné jako u automobilu, každá obsahuje tříbodový bezpečnostní pás a opěradla lze nastavit do třech různých pozicí. Pro cestující je dostupných 5 zdířek pro sluchátka, stejně tak jako 5 kyslíkových portů, je-li podpůrný systém dýchání instalován.

Sedačky navíc disponují systémem, pomocí kterého je možné uchytit dětskou sedačku, stejně jako v autě. Aby bylo možné toto schválit, musí úchytný systém splňovat stejné normy. Cirrus se pyšní, že je prvním výrobcem letadel, který tyto normy splňuje a má podobnou výbavu na palubě.

Další novinkou roku 2012 je komunkační modul na palubě. Mezi základní funkce tohoto systému patří například možnost telefonního hovoru přes satelitní systém Iridium, možnost posílat a příjmat emailové zprávy nebo možnost sledovat aktuální vývoj počasí kdekoliv na světě. Výrobce klade opět důraz na bezpečnost, je tedy možné kdykoliv zjistit aktuální TAFy, METARy, směr a rychlost větru, teplotu, SIGMET, číst NOTAMy a mnoho dalšího. Cirrus nazývá celý systém Perspective Global Connect.

Pro začátek roku 2012 připravil Cirrus zákazníkům speciální akci. „Kupte si letadlo a nestarejte se dva roky o jeho údržbu, my se postaráme za vás!“ Tak nějak by mohlo znít heslo kampaně na podporu prodeje. Pokud si letadlo koupíte do konce března tohoto roku, dostanete následující dva roky nebo prvních 600 letových hodin (podle toho, co nastane dříve) technickou údržbu zdarma. O letoun se vám postarají v kterémkoliv autorizovaném Cirrus servise po celém světě. To ale není vše, současně s touto nabídkou dostanete ještě navíc 3. rok záruky na motor a trup letadla zdarma.

Poslední novinkou pro tento rok je možnost zvolit interiér v barvách Carbon Red, nebo-li, jak tuto novinku sám Cirrus nazývá, v adrenalinových barvách. Osobně bych dal přednost klasickému vzhledu s modrým nebo červeným exteriérem, ale posuďte sami.

Dodávky vylepšených modelů letadel Cirrus jsou již v plném proudu, pokud máte o jedno zájem, navštivte CirrusAircraft.com. Jestli si chcete let Cirrusem jen vyzkoušet, nebo si letadlo půjčit pro svou cestu, máte tu možnost ve Flying Academy. Zatím bohužel bez novinek pro rok 2012.

Autor: Jakub Velička, Zdroj: Cirrus

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka