ČSA přepraví pasažéry CCA, ta požádala o insolvenční řízení

23.01.2012

Praha 20. ledna (ČTK) - Zákazníky společnosti Czech Connect Airlines (CCA) , která ve čtvrtek požádala o zahájení insolvenčního řízení a od této soboty do 24. března pozastavila veškerý letecký provoz, jsou schopné do a z Ruska dopravit České aerolinie. ČTK o tom informovala mluvčí Českých aerolinií Hana Hejsková. Do země letadla ČSA létají i pětkrát denně, kapacita je tak prý dostatečná.
   
"ČSA navýší kapacitu, aby se tito cestující vešli," uvedla Hejsková s tím, že ČSA použijí větší letadla. Společnost tímto krokem chce cestujícím vzkázat, že se nemusí obávat, že by na ně místo v letadle nezbylo. Cestujícím směřujícím z Ruské federace společnost doporučila, aby navštívili zastoupení Českých aerolinií v Moskvě na adrese Tverskaja-Jamskaja 31/35, nebo se s ním spojili telefonicky na čísle +420 239 007 261.
   
Podle webu společnosti provozují Czech Connect Airlines pravidelné linky teprve rok. Loni firma přepravila na svých linkách více než 108.000 cestujících. Dvěma Boeingy 737 pravidelně létá z několika českých letišť do Moskvy, Petrohradu, Jekatěrinburgu a Rostova na Donu.
   
Czech Connect Airlines do konce roku 2010 působila pod názvem Central Charter Airlines a zabývala se výhradně charterovou přepravou. Od loňského ledna společnost změnila jména a vedle nepravidelné přepravy začala provozovat spojení na vícero linkách mezi českými a ruskými městy.


Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka