Španělsko zrušilo privatizaci letišť v Barceloně a Madridu

24.01.2012

Madrid 23. ledna (ČTK) - Španělsko zrušilo plánovanou privatizaci dvou největších letišť v zemi, v Barceloně a v Madridu. Předchozí vláda doufala, že získá z privatizace letišť nejméně 5,3 miliardy eur (134 miliard Kč) a peníze použije na snížení dluhu země.
   
Ministryně rozvoje Ana Pastorová dnes oficiálně oznámila, že plánovaná transakce byla zrušena. Již dříve ministryně naznačila, že současná ekonomická situace není pro prodej letišť vhodná. Předchozí vláda oznámila tendr na prodej 90procentního podílu v koncesi na provoz letiště Barajas v Madridu a El Prat v Barceloně v loňském roce, v listopadu však prohrála volby.
   
Dolní cena pro letiště Barajas byla stanovena na 3,7 miliardy eur a u barcelonského letiště na 1,6 miliardy eur. O každé z letišť vyjádřilo zájem šest společností, z toho pět jich mělo zájem o obě letiště. Byly mezi nimi i španělská společnost Ferrovial a Německá Fraport, napsala agentura Reuters.


Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka