Norská firma zadala Boeingu a Airbusu obří zakázku na 222 strojů

25.01.2012

Oslo 25. ledna (ČTK) - Norský diskontní přepravce Norwegian Air Shuttle podepsal s výrobci letadel Boeingem a Airbusem zakázky na koupi celkem 222 letadel v hodnotě 127 miliard norských korun (418 miliard Kč). Norská firma dnes sdělila, že jde o dosud největší zakázku na dopravní letadla v Evropě.


   
Zakázka zahrnuje koupi 122 letadel Boeing 737 a 100 strojů modelu A320 od evropského výrobce. "Je to pro Norwegian historický den," uvedl šéf firmy Björn Kjos podle agentury AP.
   
Norwegian Air Shuttle je jedna z nejdynamičtějších leteckých společností v Evropě a nákup nových a úsporných letadel je základem její strategie levných letů. Firma razantně expandovala v Evropě a Kjos minulý měsíc řekl, že od počátku příštího roku plánuje zahájit lety na dálkových linkách do New Yorku a Bangkoku.
   
Norwegian mají zatím jen letadla od amerického výrobce. Využívání dvou dodavatelů bude výhodné "z hlediska zajištění našich dostatečných kapacit a flexibility i z pohledu vzájemné konkurence mezi oběma výrobci", sdělila firma.


Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka