ACK ČR: ČSA změnami v řádu poškozují cestovní kanceláře

25.01.2012

Praha 24. ledna (ČTK) - Asociace cestovních kanceláří České republiky (ACK ČR) se ohradila proti způsobu, jakým České aerolinie otevírají a zavírají letecké destinace. Změny jsou podle nich příliš náhlé a aerolinie o nich se svými obchodními partnery včas nekomunikují. Na dnešním setkání s novináři to uvedl místopředseda ACK ČR Jan Papež. Cestovním kancelářím tak vznikají náklady spojené s urychleným hledáním náhradních dopravců. Dopravce se brání tím, že na změnu letového řádu má nárok.


   
"Posledním krokem ČSA, kdy byly zrušeny linky do Atén, Larnaky a dalších destinací, byla poškozena řada cestovních kanceláří," uvedla asociace. Ty již v současné době mají vytištěné katalogy s letní nabídkou a začaly do těchto destinací prodávat zájezdy. Cestovní kanceláře proto musí vydat nové katalogy a vyřídit agendu spojenou s se změnou cestovních smluv. Tomu by podle Papeže mohly ČSA předejít, pokud by své plány ohledně rušení destinací oznámily včas.
   
Podle Českých aerolinií má každá společnost právo upravovat svůj letový řád v závislosti na poptávce, ekonomice dané linky a podle své vlastní strategie. Úprava letního letového řádu v zimě je podle mluvčí společnosti Hany Hejskové běžnou praxí.
   
Cestující se zakoupenou letenkou na zrušené destinace se ale nemusejí obávat, že by jim doklad bez náhrady propadl, uvedla Hejsková. Aerolinie podle ní počítají s tím, že tito cestující budou přesměrováni na linky jiných dopravců. Zároveň mají možnost letenku vrátit a aerolinie jim vrátí peníze. V případě letů do kyperské Larnaky, kterou v letním letovém řádu ČSA zruší, mohou cestující využít služeb sesterské společnosti Holidays Czech Airlines, které provozuje charterové lety a v jejíž nabídce Larnaka zůstává.


Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka